only crappy thinking makes crappy life

Metaforicky řečeno

17. ledna 2013 v 23:59 |  Considerations
A kdyby růže neměla trní, nikdy by nemohlo vzniknout tohle téma.


Čímž se jenom snažím říct, že kdyby růže neměla trní, byla by to jenom další hezká kytka ve velkém množství kytek. Metaforicky řečeno tedy: "Když nám něco nemůže ublížit, nestojí to za to."
Pouze nebezpečné věci jsou nezapomenutelné. Tečka.
A teď to vysvětlím.

Můžeme si zvolit, zda budeme svůj život žít bezpečně, bez rizika úrazu či bolesti a nebo jestli se do všeho vrhneme po hlavě a budeme ochotni riskovat, že nás to třeba může zabít.
Nikoho tady nenavádím ke skákání z mostu, chození po žhavých uhlících či provokování ozbrojených gangů. Jenom říkám, že pokud chceme být spokojení, budeme muset riskovat. Jako v lásce, kdy se vystavujeme zlomenému srdci, které je srovnatelné s otevřenou zlomeninou. Jenom chybí ty trčící kosti a nebo životě celkově. Ano, žijte nebezpečně moji drazí, jenom tak to bude stát za to. Pokud máte problém vybrat si vhodný risk, je to jednoduché. Nejspíš to je to, co chcete udělat ze všeho nejvíc, ale máte z toho hrozný strach.

Nakonec jenom dodám. Odradily ty trny někoho, aby si utrhl růži? Ne, ve chvice kdy vás jednou popíchala si prostě jenom dáte větší pozor, aby se to nestalo znovu. Víte proč? Protože růže je jednoduše krásná. A pro krásné věci, jak víme se vyplatí riskovat.

(A pokud vám něco z toho co píšu nedává smysl, tak je to možná proto, že moje myšlenky jsou poslední dobou zvláštně chaotické a rozutíkané, tak mě omluvte, ale ten chaotický guláš už hádám lepší nebude)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 3:12 | Reagovat

Zaujimave! Prave dnes som myslel, ako fadne a bez rizika zijem a co ini ludia su schopni vystat, ako riskuju, len ab mali zivot pestrejsi. Ja som pohodlny a zbabelec, tak len tak zahnievam, ako vädnuca ruza...(Miesto vone uz smrdiaca.)

2 Natas Natas | Web | 18. ledna 2013 v 7:24 | Reagovat

Nevím, nevím, že bychom do vztahu vstupovali už s představou, že nám ten či ona zlomí srdce. To už dopředu vztah odsuzujeme k zániku, protože podvědomě čekáme, kdy přijde rána. Riskovat pro krásné věci, zase jsem na rozpacích. Co je to krása? Riskovat bychom mohli, ale pro sebe. Krása pomíjí, ta kterou obdivujeme na povrchu, i růže zvadne aniž bychom poznali skutečnou krásu, která v ní dřímá, když je plná síly.

3 Vivi Vivi | Web | 19. ledna 2013 v 0:05 | Reagovat

[2]: Potom jsem už nejspíš jenom blázen, když očekávám problém na každé straně. Ale možná to bude tím, že kdysi dávno jsem nevěřila, že by mi někdo mohl záměrně zlomit srdce. Život ale má svoje způsoby na léčení naivity. Od té doby prostě odmítám věřit na šťastné konce :)

Nemluvím tu jenom o kráse pomíjivé, mluvím o všem, co může komukoliv připadat krásné. Pocity mohou být krásné, dokonce i ty nejošklivější věci na světě mohou být krásné. A především, náš život může být krásný. Jo, měli bychom riskovat hlavně za to, abychom měli krásný život.

[1]: Nevím, jestli jsi spokojený, tak není potřeba něco měnit. Pokud máš chuť na trochu vody pro svojí vadnoucí růži... možná přišel čas začít hledat potok (jestli si tedy rozumíme :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama